Vezetéstámogató rendszerek (ADAS) – Csúcstechnológia a Moór Autónál
2019 óta a vezetéstámogató rendszerek beállítása és kalibrálása terén piacvezetők vagyunk a régióban, köszönhetően a TEXA ADAS világszínvonalú technológiájának, valamint az Önök bizalmának. Ezen a területen is egyedülálló szolgáltatást nyújtunk, márka-függetlenül, több száz sikeres beállítással a hátunk mögött.
Az ADAS kalibrálás fontossága
A gépjárművek vezetéstámogató rendszerei (tolatókamera, távolságtartó tempomat, sávelhagyásra figyelmeztető rendszer…), gyártás után is igényelhet karbantartást, egyéb beavatkozás – sérült karosszéria elemek javítása vagy cseréje – után pedig elengedhetetlen a rendszer újbóli beállítása, kalibrálása, ezáltal biztosítva a pontos és biztonságos működést.
⚠️A rendszer kalibrálásának elmulasztása pontatlan/hibás működést eredményezhet, ami növelheti a baleseti kockázatot – műszerfali hibajelzés hiányában is.
Mi az az ADAS?
Az ADAS (Advanced Driver-Assistance Systems) a fejlett vezetést támogató technológiák összessége. Ezek az eszközök, beleértve a szenzorokat, radarokat és kamerákat, aktívan hozzájárulnak a vezetés biztonságához, folyamatosan figyelik a környezetet, időben figyelmeztetnek a veszélyekre, minimalizálva ezzel a balesetek kockázatát.
⚠️Jó tudni, hogy 2024-től az EU-ban minden új személygépkocsinak rendelkeznie kell legalább egy ADAS elemmel, ami azt jelenti, hogy a jövő autói még biztonságosabbá válnak.
Időpontfoglalás és további Információk:
Telefon: 06 93 313 270
E-mail: szerviz[kukac]moorauto[pont]hu
Vegye fel velünk a kapcsolatot néhány kattintással!
Online szerviz bejelentkezés
*Az online időpontfoglalás semmilyen kötelezettséggel nem jár.
Passzív, aktív és prediktív védelem az autógyártásban
Passzív biztonság alatt értünk minden olyan elemet, melyek a baleset során segítenek a védelemben. Ilyen a karosszéria, a légzsákok, a biztonsági övek, az egyre biztonságosabb babahordozók és gyerekülések.
Aktív biztonságnak számít minden olyan technológia, melyek a balesetek elkerülésében játszanak szerepet, ilyen a korábban már említett menetstabilizáló elektronika, mely segít a jármű vezetőjének korrigálni olyan esetekben, ha az autó haladása eltér az általa kívánttól (kerekek elveszítik a tapadást), vagy a szintén említett ABS, ami megelőzi az autó kerekeinek blokkolását, fékezés közben is irányíthatóvá téve az autót.
A prediktív védelem az aktív és a passzív biztonsággal ellentétben (vagyis inkább azokat kiegészítve, támogatva) azonban már a vészhelyzet kialakulása előtt „lép életbe”, időben észlel és figyelmeztet. Ezt nevezzük fejlett vezetéstámogató rendszereknek.
Okos autók ADAS rendszerekkel (a teljesség igénye nélkül)
Tolatókamerák (melyek mutatják a gépjármű pozícióját) – Lehetővé teszik a sofőr számára, hogy jobban átlássa a jármű környezetét a parkolás, tolatás során. A kamerák által alkotott képek segítségével a járművezetők könnyebben megítélhetik a távolságot és az akadályokat a jármű mögött.
360°-os kamerák - Óriási segítséget jelenthetnek parkolás során. 6-8 kamera segítségével készítik el a gépjármű körüli tér tökéletes képét.
Távolságtartó tempomat (Adaptive Cruise Control/ACC) – Az első lökhárítóba épített radar és/vagy a szélvédő mögé beépített kamera segítségével képes érzékelni a gépkocsi előtt haladó egyéb jármű sebességét, majd emberi beavatkozás (fékezés) nélkül lassítani, gyorsítás esetén pedig a beállított értékig felgyorsítani.
Sávtartó rendszer (Lane Keep Assist System/LKAS) – A rendszer éjjel-nappal figyeli, hogy a gépjármű a felfestések között halad-e, azaz a megfelelő sávban marad-e. Akár egy percig is képes az autót önállóan irányítani.
Sávelhagyásra figyelmeztetős rendszer (Lane Departure Warning System/LDWS) – Ez a rendszer az előzővel ellentétben „csupán” figyelmeztet, beavatkozni a vezetésbe önállóan nem képes.
Holttérfigyelő rendszer (Blind Spot Information System/BLIS) – A külső tükrökbe, esetleg a hátsó lökhárítóba beépített érzékelők segítségével jelzi, hogy a gépjármű holtterébe került-e bármi vagy bárki.
Fáradtságfigyelő rendszer (Attention Assist) – Vezetői aktivitásfigyelő, mely aktívan követi nyomon a kormánymozgást, a fék- és gázpedál használatát, segítségével megakadályozható a menet közbeni elalvás.
Parkoló asszisztens – Az első és a hátsó lökhárítókba beépített szenzorok segítségével képes felmérni, hogy az autó melyik parkolóhelyre fér be, majd az irányítást átvéve bekormányozza az autót az üres helyre. A sofőrnek maximum a féket és a gázt kell használnia (vagy egyes típusoknál már azt sem).